Saç Nasıl Uzatılır


Saç Nasıl Uzatılır

Saç Nasıl Uzatılır

Saç nasıl uzatılır Çoğu kişi için saç çok önemli bir detaydır. En eski insanlardan bu yana saç hep ilgi odağı olmuştur. İnsanın neredeyse bütün karakteristik özeliklerini barındırır diyebiliriz. Rengi, şekli, yapısı ve ya dokusu çoğu kişi için hep önemli olmuştur. Saçımız kişiliğimizi ortaya çıkaran bir aksesuarımızdır diyebiliriz. Örneğin koyu renklerden hoşlanan bir kişi açık saç rengi kullanmak istemeyecektir. Rengin dışında saçın boyu, yapısı, şeklide oldukça önem kapsar. Kimi insan uzun saç kullanmaktan hoşlanırken kimi insan kısa saçı tercih eder.

Sağlıklı Saç

Ruh sağlığımız ne kadar iyiyse beden sağlığımız da o kadar iyi olur. Bunlardan birine örnek vermek gerekirse saç sağlığını en başta söyleyebiliriz. Eğer çok stresliysek, uyumamışsak, dengesiz besleniyorsak ve ya vücudumuzda ki vitaminlerden biri ya da bir kaçı eksik ise saçımız dökülmeye ve yıpranmaya başlar. Kadın ve ya erkek fark etmeksizin saçımızın uzaması durur ve cansızlaşır. Bunun için ilk önce kendimize iyi bakmalıyız. Tabi bunların yanında saç çoğu zaman genetik faktörlerden dolayı aile bireylerinin saç yapısına benzemektedir. Seyrek saç tipine sahip olan anne ve babaya sahip bir kişinin gür ve sık saçlarının olması çokta beklenen bir şey değildir. Her ne kadar genetik faktörler rol oynasa da bizler de kendimize dikkat ederek saçımızı uzatabilir, canlılık yaratabiliriz.

Saç Nasıl Uzatılır?

En başta sağlıklı beslenerek, su tüketimimize dikkat ederek yani az su içmemeye özen göstererek, vücudumuz için gerekli olan vitaminleri alarak saçımızın uzamasına katkı sağlayabiliriz. Bunun yanında bakımlar yapabilir, maskeler ile destekleyebiliriz. Eğer kuru cilt tipine sahipseniz saçlarınız büyük ihtimalle kuru ve kırılgan olacaktır bunu önlemek için saçınızı nemlendirmeniz gerekir. Ayrıca yağlı saça sahipseniz de nemlendirmeli ve bakımlar yapmalısınız.

Örneğin şunları yapabilirsiniz;

-Duş esnasında saç kremleri kullanabilirsiniz
-Duştan sonra taramadan önce koruyucu sprey kullanabilirsiniz
-Eğer saçınızı kurutuyorsanız ve ya ısılı bir işlem yapacaksanıız ısı koruyucu kullanabilirsiniz
-Haftada bir Hindistan cevizi yağı ile maske yapabilirsiniz. Sürüp birkaç saat bekletebilir ve daha sonrasında duşa girebilirsiniz.


Yazar: admin

Yayınlanma Tarihi: 06 Şubat 2021

Kategori: Genel

Görüntüleme: 97 Defa

Etiketler:

Bir cevap bırakın.