Nasıl Web Sitesi Kurulur


Nasıl Web Sitesi Kurulur

Nasıl Web Sitesi Kurulur

Nasıl Web sitesi  kurulur ve nasıl sayesinde; ürünlerinizin ticaretini yapabilir veya tanıtabilir, kendinizi tanıtabilir ya da bildiklerinizi kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Bunu neden söylüyoruz, çünkü her gün internet ortamına 4 milyardan fazla giriş sağlandığını biliyoruz. Birçok müşteri elde edebilir ve hatta bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Fakat sadece bunu bilmek maalesef yeterli değildir. Hedefleriniz arasında müşteri ağını oluşturup, bu oluşturduğunuz kitleye ihtiyaçlarını karşılayan ve bunda kar etmenizi sağlayan bir Sohbet platform kurmak sizin elinizde.

İşe Planlayarak Başlayın

Web sitesi kurmak için önce yapacağınız işi ve hedef kitlenizi planlayın. Bir bütçe belirleyin ve uygulamak için bu bütçeyi kullanın. Hedeflerinizi oluştururken gerçekçi ve kendinize dürüst olun. Hayallerinizin peşinde tabii ki de koşmanız gerekiyor fakat uçmamak kaydıyla. Somut olarak belirleyeceğiniz hedeflerinizi uygulamak için sistemsel yol almanızı öneririz. Hedefiniz bir internet sitesi açmak istiyorum değil, açacağım bu internet sitesinin bana veya firmama ne yarar sağlayacak şekilde olmalıdır. Bu ve buna benzer soruları kendinize sorun cevaplarını aldıktan sonra işe koyulun.

Web Sitenizi Kurun

Domain ve hosting: bir web sitesine ihtiyaç duyulduysa önce domain ve Hosting alınmalıdır. Domain kelimesinin bizde karşılığı Alan adıdır. Hosting ise web alanı demektir. Özellikle domain yani alan adı alacaksanız, anlamlı, kısa ve akılda kalıcı kelime öbekleri seçmeye özen gösterin. Hosting de en önemli koşul ise hızıdır. Siteniniz hızlı açılabilmesi için hızlı bir sunucudan web alanı almalı ve bu alan adı ile web alanınızı bir birine bağlamalısınız.

Yazılım: Alan adı ve Web alanını oluşturduktan sonra önemli olan kısım ise ücretli veya ücretsiz web yazılımıdır. Web yazılımını kendinize özgü de yaptırabilirsiniz veya ücretsizde kullanabilirsiniz. Genellikle kullanıcılar WordPress tercih etmektedir. Bu yazılım sayesinde binlerce ücretli veya ücretsiz temalar ile size bir fırsat sunacaktır.

Tasarım ve Tema: kullanıcılar çoğunlukla sade yani karmaşık olmayan ve aradığını hemen bulan sistemleri daha çok sever. İçeriğinizde ki gereksiz öğelerden kurtulup yerine hedeflediğinizi kullanıcı için sunduğunuz hizmet veya ürünlerinizi yerleştirin.

Sürekli değişen web dünyasında yerinizi aldıktan sonra güncelliği ve özgünlüğü kaybetmediğiniz sürece kurduğunuz web siteleri için her zaman bir hedef kitlesinin odağında olacaktır.


Bir cevap bırakın.